OGÓLNE

– Czy można u Państwa płacić kartą?

Tak, oczywiście. Posiadamy możliwość płatności kartą oraz gotówką.

– Czy po szkoleniu można otrzymać fakturę?

Tak, oczywiście, po wcześniejszym poinformowaniu nas o tym.

– Czy po szkoleniu kursantki otrzymują certyfikat i materiały?

Tak, jak najbardziej. Po szkoleniu kursantka otrzymuje certyfikat, zdjęcie pamiątkowe, aby mogła dodać do siebie na social media oraz materiały szkoleniowe. Dodatkowo zniżkę na produkty i Nasze wsparcie po szkoleniu.

– Czy narzędzia są sterylizowane?

Tak, posiadamy własny autoklaw w salonie. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientek, dodatkowo używając również płynów dezynfekujących i pilników jednorazowych.

– Czy lampy do utwardzania lakieru faktycznie powodują raka?

Nie zostało to potwierdzone badaniami. Światło emitowane w lampach do stylizacji paznokci jest bezpiecznym światłem LED o dostosowanej mocy niezagrażającej życiu lub zdrowiu. Bardziej można by było się obawiać światła lamp stosowanych w solariach.

– Czy kremy z filtrami powinno się używać cały rok?

Tak, promieniowanie UVA stanowi aż 95% promieniowania UV docierającego do powierzchni Ziemi. Ważne jest to, że przechodzi przez szyby samochodowe oraz chmury, wnika zatem w głębsze warstwy naskórka. Następstwem tego jest niszczenie fibroblastów, komórek które odpowiedzialne są za produkcje kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Skóra zaczyna szybciej się starzeć, robi się wiotka i mniej elastyczna pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniej ochrony przez cały rok.

– Czego unikać w kremach?

Często powtarzane jest, żeby w kosmetykach unikać składników ropopochodnych i alkoholowych. Dlaczego? Ponieważ tworzą one pewnego rodzaju okluzję na powierzchni naskórka, następstwem tego jest często wysyp krost podskórnych oraz zaskórników. Czy zatem możemy uznać te składniki za złe? W przypadku skór tłustych, mieszanych z tendencją do powstawania wyprysków takie składniki będą zdecydowanie pogarszać stan skóry. Natomiast osoby ze skórą suchą, odwodnioną a wręcz atopową będą zadowolone. Dla każdego coś innego.

– Czym wykonać demakijaż w domu?

Pamiętajcie o tym, żeby łagodnie traktować swoją skórę podczas demakijażu. Unikamy zatem mocnego tarcia, przecierania, naciągania. Nakładamy preparat myjący – tutaj wybór jest ogromny: oleje, mleczka, żele, pianki, delikatnie masując opuszkami palców. Wszystko zależy od tego, jaką skórę macie. Ważne, aby taki kosmetyk był w formie atomizera z pompką, żeby nie używać dodatkowo płatków kosmetycznych. Ekologicznie i zdrowiej dla skóry, ponieważ unikacie pocierania naskórka.

– Jak dbać o skórę po zabiegu?

Każda skóra jest inna, co zawsze podkreślamy w tego typu pytaniach. Każda klientka otrzymuje od nas specjalne zalecenia oraz spis kosmetyków, których powinna używać w warunkach domowych. Na pewno ważne jest aby stosować się do zaleceń swojego terapeuty i stosować odpowiednie preparaty aby efekty gabinetowe nie poszły na marne.

– Co jaki czas powinnam umawiać się na kolejny zabieg?

To kwestia mocno indywidualna. Jeżeli wykonujemy terapię zabiegową odstępy między zabiegami powinny być nie dłuższe, niż trzy tygodnie. W przypadku skór trądzikowych zalecamy dwutygodniowy odstęp. Po zakończeniu terapii zabiegowej warto odwiedzać salon raz w miesiącu/ raz na dwa miesiące w celu wykonania zabiegu przypominającego. Kluczem, do zadbanej skóry jest przede wszystkim regularność i współpraca z dobrym kosmetologiem.

– Jakie zabiegi latem, jakie zimą?

Latem wykonujemy zabiegi odżywcze, nawilżające i odświeżające skórę. Jesienią i zimą wybieramy mocno złuszczające i regenerujące. Dużo zależy również od kondycji skóry, z którą mamy przyjemność pracować.

– Przy zmianach skórnych jakie badania wykonać?

Przed wizytą w salonie kosmetologicznym warto wybrać się do endokrynologa lub dermatologa. Jeśli borykamy się z trądzikiem powodem mogą być hormony, choroby jajników lub tarczycy. Warto to sprawdzić aby dobrać odpowiednie leczenie zanim zaczniemy pracować nad takimi zmianami. Lekarz zleca badania, natomiast warto zbadać TSH, TSH I, TSH II, prolaktynę, kortyzol, poziom testosteronu, androstendion, testosteron wolny.

– Czy powinnam na wizycie u kosmetologa poinformować o alergiach i przyjmowanych lekach?

W naszym salonie mamy dla Was specjalnie przygotowane ankiety, w których znajdują się między innymi pytania o alergię i przyjmowane leki. Zatajanie takich informacji stanowi zagrożenie dla Waszego zdrowia. Ankiety są po to, aby kosmetolog wiedział, z jakim przypadkiem ma do czynienia i jakie zabiegi może zaproponować.

– Czy będąc w ciąży mogę umówić się na zabieg?

Oczywiście, że tak. Dla Pań w ciąży oferujemy specjalne zabiegi odżywcze z elementami masażu.

– Czy mogę sobie robić kwasy sama w domu?

Żeby wykonywać tego typu zabiegi potrzebna jest odpowiednia wiedza z zakresu chemii. Wykonując takie zabiegi w domu robisz to na własną odpowiedzialność.

– Czy po zabiegu mogę pójść na imprezę?

To zależy po jakim. Na ważne spotkania/imprezy/eventy mamy zabiegi bankietowe, po których skóra jest widocznie młodsza, rozświetlona i przygotowana na cięższy makijaż.

– Czy jeśli nie mam 18stu lat mogę przyjść na zabieg?

Istotnym elementem przed rozpoczęciem kuracji zabiegowej jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów. Można również przyjść na zabieg z jednym z rodziców.

– Czy najpierw nakłada się serum czy krem?

Nakładamy w pierwszej kolejności 'rzadszą’ konsystencje w tym przypadku serum. Delikatnie wklepując, musimy odczekać aż się wchłonie i następnie aplikujemy krem. Krem zatrzyma składniki serum.

– Czy można zakupić komuś prezent na urodziny w postaci bonu?

Tak, oczywiście- posiadamy w sprzedaży Vouchery – mogą być wykupione na konkretny zabieg lub po prostu na daną kwotę.

– Co zrobić, żeby być z Wami na bieżąco oraz zbierać zniżki?

Wystarczy mieć w polubionych i obserwowanych nasze strony tj…

PAZNOKCIE

– Co ile powinnam uzupełniać stylizację?

Najlepszy czas to pomiędzy 2-3,5 tygodnia w zależności czy to jest hybryda czy żel oraz stan paznokci. Nie powinno się 'przedłużać’ noszenia stylizacji, aby nie doszło do uszkodzeń.

– Co zrobić jak zauważymy zmianę na paznokciu? Jak rozpoznać bakterię?

Każdą zmianę na płytce powinno skonsultować się ze swoją stylistką, a jeśli trzeba to udać się do dermatologa/ podologa na konsultację i ewentualne leczenie. Co do bakterii lub tzw meszku, jeśli widzimy zmianę na płytce – przebarwienie ( żółty, zielony, brązowy) i nie jest to spowodowane zafarbowaniem lub jeśli płytka odchodzi od łożyska ( białe miejsce , które nie przylega do łożyska i przedostaje się tam powietrze tzn onycholiza. Jeśli zauważymy, że dodatkowo jest nieprzyjemny zapach a paznokcie przy tym się kruszą konieczne jest również zgłoszenie do swojego specjalisty.

– Jak dbać o paznokcie po wykonanej stylizacji?

Wszystkie prace domowe tj sprzątanie, mycie naczyń ( detergenty), prace ogrodowe, farbowanie włosów itp. powinno wykonywać się w rękawiczkach, aby nie doszło do uszkodzeń i przebarwień na lakierze ( np mocne przyprawy). Dodatkowo możemy nawilżać skórki oraz całe dłonie oliwką/kremem. Nie wolno! skubać, obgryzać, poprawiać koloru, samemu wycinać skórek jeśli tego nie potrafimy. Jeśli coś nam 'przeszkadza’ to pilnikiem możemy delikatnie podpiłować to miejsce.

– Jak samemu zdjąć masę, aby nie uszkodzić płytki?

Na YouTubie ….. mamy swój kanał – tam znajdują się m.in filmiki instruktażowe

– Czy naturalny paznokieć nie musi 'oddychać’ pod stylizacją?

Płytka paznokcia zbudowana jest w głównej mierze z białek tj. keratyny i jest tkanką martwą, dlatego nie musi oddychać.

– Czy długotrwałe noszenie stylizacji szkodzi paznokciom?

Jeśli od początku stylizacje wykonywane są prawidłowo, nie szkodzą paznokciom.

– Czy zwykły lakier szybciej wyschnie pod lampą UV/LED?

Nie, ponieważ zwykły lakier i lakier hybrydowy mają inne składy chemiczne i tradycyjny lakier nie wysycha pod wpływem promieni UV czy światła LED.

– Dlaczego moja stylizacja tak bardzo się brudzi?

Przyczyn może być kilka. Pierwszą i najczęściej spotykaną przyczyną jest sprzątanie bez rękawiczek – otóż są detergenty bardzo silne chemicznie, które mogą wpływać na trwałość stylizacji po stronie estetycznej jak i technicznej, dlatego tak ważne jest stosowanie rękawiczek ochronnych. Dużo przypraw np. kurkuma, curry, przyprawy do mięs, potrafią pobrudzić paznokcie w szczególności pomalowane jasnymi kolorami. Zdarza się, że niektóre nasze ubrania mają mocne barwniki i w kontakcie z lakierem może dojść do zabrudzeń. Przyczyną np. żółknięcia paznokci może okazać się także korzystanie z solarium.

– Jak rozpoznać czy jest się uczulonym na hybrydę?

Jeśli zauważymy zaczerwienienie wokół paznokcia, pęcherzyki ropne lub surowicze, pieczenie, swędzenie lub ból w obrębie palców, czerwone plamki, niekiedy opuchliznę palców; można podejrzewać u siebie uczulenie nie tyle co na sam lakier, a również na inne preparaty. Indywidualnie u każdego inny składnik może powodować ww. objawy.

– Jestem w ciąży – mogę robić paznokcie?

Nie ma przeciwwskazań do robienia paznokci przez kobiety w ciąży. Należy jednak obserwować, czy nie zachodzi reakcja alergiczna.

– Dlaczego paznokcie odpryskują lub odpadają?

Główną z przyczyn może być nieodpowiednie przygotowanie płytki pod stylizację. Często zdarza się, że nasza płytka jest mocniej natłuszczona i to może być przyczyną odpadania paznokci, aczkolwiek przy odpowiednim przygotowaniu nie powinno być to problemem. Kolejną przyczyną mogą okazać się także problemy hormonalne.

– Co zrobić gdy paznokcie się szybko zmatowią i mają rysy ,a potrzebuje, aby ładnie wyglądały?

Proponujemy bloczkiem polerskim zmatowić delikatnie cała powierzchnię i nałożyć np lakier bezbarwny, przedłuży to ładny wygląd paznokci.

– Co zrobić gdy znudzą mi się paznokcie matowe i chce błyszczące?

Całą stylizację delikatnie zmatowić bloczkiem i można nałożyć bezbarwny lakier błyszczący.

– Czy trzeba robić przerwy od noszenia paznokci ?

Nie, jeśli manicure jest prawidłowo wykonany a płytka nie jest przepiłowana, to nie ma takiej potrzeby. Przy hybrydzie możemy ewentualnie zmienić zwykłą bazę hard na proteinową. Jeśli jednak paznokcie są w słabej kondycji, można chwilowo przerwać robienie i pokusić się o wykonanie manicure japońskiego.

– Czy można robić krótkie szpice?

Zrobić można wszystko, natomiast przy krótkich lepiej sprawdzą się kwadraty lub migdałek. Jeśli skrócimy paznokcie i zrobimy szpice, paznokcie mogą wyglądać nieestetycznie.

– Czy frezarka jest bezpieczna?

Tak oczywiście, jeśli wykonuje stylizację profesjonalna stylistka paznokci.

– Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Otóż nie, jeśli płytka paznokci zostanie odpowiednio przygotowana, wykonana zostanie prawidłowo cała stylizacja, a w późniejszym czasie masa zostanie umiejętnie ściągnięcia, bez jakiegokolwiek obgryzania czy podważania, to lakier hybrydowy nie poniszczy naturalnej płytki.

– Co tak śmierdzi przy nakładaniu na płytkę?

Prawdopodobnie chodzi o Primer, gdyż ma on specyficzny i mocny zapach. Możemy wyróżnić dwa rodzaje -bezkwasowy i kwasowy. Primer wpływa na trwałość stylizacji, odtłuszcza płytkę paznokcia oraz zmienia PH przez co znacznie zwiększa przyczepność bazy.

– Dlaczego baza lub żel pieką w lampie?

Podczas utwardzania masy w lampie dochodzi do polimeryzacji, cząsteczki żelu 'przemieszczają się i ocierają o siebie’ ,im szybciej (np większa temp) tym więcej ciepła się wytwarza, dlatego możemy odczuwać dyskomfort podczas wkładania dłoni do lampy.

– Czy brodawka znajdująca się na stopach lub dłoni jest przeciwwskazaniem do pedicure lub manicure ?

Tak, jak wszelkie stany chorobowe i wirusowe stóp w przypadku pedicure czy dłoni w przypadku wykonania manicure.

Masz pytanie, którego nie ma na liście?

Zadaj je nam osobiście!